menusearch
dtz-travel.com

راهنمای کامل کشور اتریش

تقویم
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
جستجو
هدر سایت

راهنمای کامل کشور اتریش

(0)
(0)
اشتراک خبر در شبکه های اجتماعی اشتراک
تاریخ درج خبر شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
تعداد بازدید خبر 821
راهنمای کامل کشور اتریش
   

نام لاتین

   نام انگلیسی : Austria
 پایتخت   پایتخت : وین
       نوع حکومت   نوع حکومت : جمهوری پارلمانی
 قاره   قاره : اروپا
 زبان اصلی   زبان رسمی : آلمانی
 زبان رایج   زبان‌های رایج : اسلوونیایی، کرواتی، مجاری
 جمعیت   جمعیت : 8857960 میلیون نفر در سال 2018
 واحد پولی   واحد پولی : یورو معادل 1.15 دلار آمریکا
 منطقه زمانی   منطقه زمانی : GMT+2. UTC+1(CET)
 پیش‌شماره کشور   پیش‌شماره کشور : 0043
 پسوند دامنه   پسوند دامنه وب‌سایت‌ها : .at

راهنمای کامل کشور اتریش

کشور اتریش با تهران به میزان ۲ ساعت و نیم فاصله دارد. مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و البته زبان‌های کروات و مجارستانی نیز در این کشور دیده می‌شود؛ آب و هوای کشور اتریش معتدل اقیانوسی است به طوری که اغلب دارای تابستان‌های گرم بوده و دما به ۳۵ درجه هم نمی‌رسد. این کشور دارای زمستان بسیار سرد است، مناطق کوهستانی مانند آلپ آب و هوای مرطوب دارد و بارش زیاد در این منطقه به چشم می‌خورد. وین پایتخت ملی این کشور است و البته بزرگترین شهر آن نیز محسوب می‌شود و مردم کشور اتریش کمی خشک و رسمی هستند اما هرگز نمی‌توان منکر مهربانی آن‌ها شد. شاخص GDP در سال ۲۰۱۸ برای این کشور ۲۸۶.۵ میلیارد دلار تعیین شده است که به نسبت سال گذشته با رشد ۳ درصدی همراه بوده است، میزان سرانه GDP ۴۴۴۹۸ دلار است و دانشگاه‌های کشور اتریش روز به روز در حال پیشرفت است و این موضوع به نوبه خود از دیگر ارزش‌های آن محسوب می‌شود.

راهنمای کامل کشور اتریش

شهر وین دارای مراکز تجاری بسیار مهمی است و به‌طورکلی هنوز هم بافت تاریخی این شهر حفظ شده است و بناهای تاریخی متعدد، ازجمله کاخ‌های پادشاهی وین، یادآور گذشته پرشکوه این شهر است، هر نقطه از این شهر زیبا، گوشه‌ای از تاریخ، فرهنگ و هنر اتریش را به نمایش عموم گذاشته است؛ اتریش زادگاه بسیاری از نوازندگان و موسیقی‌دان‌های بزرگ دنیا است که به‌ جرات می‌توان گفت هرکسی با هر سن و سلیقه‌ای از سفر و زندگی در اتریش لذت خواهد برد، بهتر است بدانید اختلاف ساعت اتریش با تهران ۱ ساعت و نیم است.


شرایط کلی کشور اتریش
جمعیت وین در حدود ۱.۸۹۷ نفر برآورد شده است و درزمینه‌ی کیفیت زندگی در رده بسیار خوبی قرار گرفته است؛ مسکن ارزان‌قیمت، خدمات درمانی ویژه، زیرساخت‌های قوی، نظام آموزشی باکیفیت و اماکن تاریخی بسیار زیادی که دارد باعث شده تا پایتخت کشور اتریش به یکی از بهترین مقاصد مهاجرت و زندگی تبدیل شود. از دیگر جاذبه‌های دیدنی شهر وین می‌توان به کلیساهای زیبا با نقاشی‌های دیواری مبهوت‌کننده اشاره کرد که توجه بسیاری از علاقه‌مندان به هنر و معماری‌های سبک باروک را به سمت خود جذب کرده است؛ اما همانند هر مقصد دیگری قبل از مهاجرت و سفر نیاز است تا اطلاعاتی کلی در رابطه‌ با این شهر زیبا و شرایط زندگی در آن داشته باشیم.


اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اتریش

کشور اتریش همواره در لیست ۲۰ اقتصاد برتر در جهان قرار دارد، شاخص «GDP» در سال ۲۰۱۸ برای این کشور ۲۸۶.۵ میلیارد دلار تعیین شده است که نسبت به سال گذشته با رشد ۳٪ همراه بوده است، میزان سرانه GDP در این کشور ۴۴۴۹۸ دلار است. تورم در اتریش کمتر از ۲٪ است و تنها ۶٪ از افراد زیرخط فقر زندگی می‌کنند.؛ نیروی کار در کشور اتریش ۵ میلیون نفر اعلام شده است و این‌طور که شواهد نشان می‌دهد این کشور درزمینۀ صادرات ۱۴۱.۹ میلیارد دلار را به سهم خود قرار داده است و بیشترین کشورهای صادراتی با کشور اتریش آلمان و ایالات متحده هستند و رتبه‌های بعدی ایتالیا، سوئیس و فرانسه است.

طبق آمار سازمان ملل «United Nations» کشور اتریش دارای رتبه چهاردهم است ازنظرِ میزان ثروتمندی است و کشور اتریش دارای بازار توسعه یافته است به‌طوری‌ که کیفیت زندگی در این کشور رشد 50٪ نسبت به سال‌های قبل داشته است که رقم قابل‌قبولی است؛ در سال ۱۹۸۰ بیشترین شرکت‌های صنعتی در کشور اتریش تأسیس شد اما امروزه خصوصی‌سازی در این کشور یک سری فضای کنترلی قدرتمند ایجاد کرده است که به‌نوبۀ خود بسیار ارزشمند است.

اگر اولین منبع درآمد کشور اتریش را شرکت‌های صنعتی بدانیم، قطعاً دومین فضای گردش مالی قدرتمند در این کشور، گردشگری بین‌المللی است که توانسته اقتصاد اتریش را تا حد بالایی بهبود ببخشید و واحد پول کشور اتریش یورو «€» اعلام شده است به‌طوری‌که در دوره‌های قبل شیلینگ «Shilling» واحد پول این کشور بوده است. در حدود یک سوم از انرژی مصرفی در کشور اتریش توسط صنایع ملی انرژی فراهم شده است، به‌طوری‌که بیش از ۷۰٪ از انرژی از یک سری منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شود. آب‌وهوا نیز در لیست همین منابع قرار دارد.

صنعت کشور اتریش بیش از هر صنعتی در حال رشد است به‌طوری‌که به میزان یک ششم از نیروی کار این کشور درزمینه‌ی صنعتی مشغول به فعالیت هستند و البته بخش تجاری کشور اتریش نیز دارای نیروی کار قابل‌توجهی است.

 

راهنمای کامل کشور اتریش

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اتریش

رتبه کشور اتریش در زمینه‌ ی صنعت و تجارت بالا است و از سال ۲۰۰۱ تا به امروز هیچ نوع کاهش رتبه‌ای از این کشور گزارش نشده است، به‌طوری‌ که صنعت خدمات کشور اتریش دارای حدود 13٪ از «GDP» را به خود اختصاص داده است که رقمی قابل‌ قبول است. تخمین‌های صورت گرفته برای رتبه کشور اتریش در زمینه‌ ی صنعت در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که این کشور رشد 40٪ نسبت به سال ۲۰۱۸ خواهد داشت و صنعت گردشگری شهر وین نیز بسیار پُر رونق است؛ زیرا این شهر دارای فضای دیدنی و تفریحات بسیار مهیج است به‌ طوری‌ که بسیاری از مردم علاقه‌مند به بازدید از آن‌ها هستند و به همین دلیل گردشگری در کشور اتریش از بیشترین رشد خود برخوردار بوده است و بیش از 10٪ از خروجی اقتصاد این کشور از اقامت گردشگران فراهم می‌شود.

در سال ۲۰۰۷ کشور اتریش توانسته با بیش از ۱۹ میلیارد دلار آمریکا رتبه ۹ و بیشترین میزان درآمد از توریسم را به اسم خود به ثبت برساند که رقم قابل‌توجهی است، بیشتر افرادی که کشور اتریش و شهر وین را برای بازدید انتخاب می‌کنند از کشورهای هلند، ایتالیا و آلمان هستند؛ ایرانیان نیز کشور اتریش را یکی از بهترین مقاصد گردشگری می‌دانند، زیرا آب‌ و هوای بسیار مطبوع این کشور یکی از دلایل محبوبیت آن در بین ایرانیان محسوب می‌شود. کشور اتریش درزمینۀ کشاورزی نیز رشد بسیار خوبی داشته است و ۷ میلیون هکتار از زمین‌های این کشور به بخش کشاورزی و دامداری تعلق دارد که رقم بسیار جالبی است. سهم دامداری در این بین در حدود 30٪ اعلام شده است. حدود 47٪ از این کشور جنگل است و این موضوع نشان می‌دهد که چوب یک منبع تجدید پذیر بسیار ارزشمند محسوب می‌شود و کشور اتریش درزمینۀ بهداشت نیز در رتبه خوبی قرار دارد، به این صورت که تسهیلات بهداشتی در رده‌ های مختلف را برای کودکان و بزرگسالان در یک دسته‌ بندی دقیق فراهم ساخته است؛ این‌طور که شواهد نشان می‌دهد فرآیند اقتصادی در مالیات این کشور نیز رتبه بالایی دارد اما گردش مالیاتی در کشور اتریش به نسبت آمریکا کمتر است و نرخ مالیات در وضعیت کنترل شده قرار دارد.


نوع حکومت و ساختار سیاسی اتریش

اتریش یک جمهوری پارلمانی «Parliament» دارد. در این کشور فضای سیاسی و نوع حکومت رانی به‌صورت دموکراتیک «Démocratie» و در وضعیت تفکیک قوا دیده می‌شود، اگر بخواهیم دسته‌بندی حکومتی برای این کشور داشته باشیم مشخص می‌شود که بالاترین نماینده دولت رئیس‌جمهور فدرال است، به‌طوری‌ که مدت تصدی او به میزان 6 سال اعلام شده است. در بخش مجلس کشور اتریش به دو دسته‌بندی تقسیم‌شده است، بخش شورای ملی که شورای پایین نام گرفته و بخش شورای ایالتی که شورای بالاتر نامیده می‌شود، روال کاری این دو بخش با هم فرق دارد؛ اما هر دو گزینه وظیفه اصلی قانون‌گذاری را برعهده دارند.

صدراعظم در کشور اتریش در مقام ریاست دولت قرار گرفته است و انجام‌ وظیفه آن در همین مورد در نظر گرفته می‌شود. زیربنای قانونی اساسی در کشور اتریش دسته‌بندی مشخصی دارد. به‌طوری‌که قانون اساسی فدرال «Constitution of the United States»، پیمان دولتی، و همین‌طور توافق‌نامه اتحادیه اروپا در مبنای قانون اساسی جمهوری این کشور دیده می‌شود. بر اساس شواهد تاریخی، کشور اتریش در اول ماه ژانویه سال 1995 عضو اتحادیه اروپا شناخته شده است. در حال حاضر کشور اتریش دارای شش حزب در شورای ملی است، دو حزب آن مشهور به حزب مردم اتریش «Austrian People’s Party» و همین‌طور حزب آزادی اتریش «Freedom Party of Austria» است. البته حزب‌های دیگر نیز با عنوان سوسیال‌دموکرات «Democratic socialism» در اتریش وجود دارد.

در حزب مردمی این کشور ۵۸ نماینده وجود دارد به طوری که در حزب سوسیال دموکرات اتریش «SPO» تعداد ۵۲ نماینده دیده می‌شود و در حزب آزادی این کشور نیز ۵۱ نماینده مشغول به فعالیت هستند. یک بخش دیگر در ساختار سیاسی کشور اتریش با عنوان اتریش نوین و انجمن آزادی خواه شناخته شده است، به‌طوری‌که آخرین آمارها نشان می‌دهد که برای این بخش ۱۰ نماینده در نظر گرفته شده است که می‌توانند یک فضای کاری بسیار دقیق ایجاد کنند.

در حال حاضر در این کشور ائتلافی «Coalition» از دو حزب سوسیال دمکرات و همینطور حزب مردمی حاکم هستند. طبق قانون اساسی مشخص‌شده در این کشور انتخابات بعدی برای شورای ملی مربوط به سال ۲۰۲۲ میلادی خواهد بود.

 

راهنمای کامل کشور اتریش

پایتخت و 9 شهر بزرگ اتریش

کشور اتریش دارای ۹ ایالت است و شهر وین «Vienna» پایتخت مهم این کشور محسوب می‌شود و البته در لیست یکی از ایالت‌های آن قرار دارد. هر یک از ایالت‌های این کشور توسط یک حکومت ایالتی اداره می‌شود و به‌طورکلی در رأس همه آن‌ها رئیس‌جمهوری فدرال دیده می‌شود، وین پایتخت ملی این کشور است و البته بزرگ‌ترین شهر آن محسوب می‌شود که جمعیت این شهر میلیونی است.
گراتس «Graz» دومین شهر در کشور اتریش که در لیست شهرهای بزرگ و البته زیبا قرار دارد. گراتس مرکز ایالت استیریا «Styria» محسوب می‌شود و جمعیت آن به میزان 250 هزار نفر اعلام شده است؛ این شهر دارای مراکز تجاری بسیار مهمی است و به‌طورکلی هنوز هم بافت تاریخی شهر حفظ شده است.
لینتس «Linz» از دیگر شهرهای بزرگ در این کشور محسوب می‌شود و مرکز ایالت اتریش علیا «Oberösterreich» است. اگر به بخش‌های مختلف شهر نگاه کنید ترکیبی از معماری‌های قدیم و جدید دیده می‌شود و در این شهر تالار و کنسرت‌های بزرگی برگزار شده است که در میدان اصلی ستون طاعون «Plague Column» وجود دارد.
زالتسبورگ «Salzburg» در لیست چهارمین شهر بزرگ اتریش قرار دارد و در بخش‌های مختلف آن معماری مشهور باروک «Baroque» دیده می‌شود. افرادی که از ویزای توریستی برای کشور اتریش استفاده می‌کنند این شهر را در اولویت بازدید خود قرار می‌دهند. دیدنی‌های این شهر فوق‌العاده است.
اینسبروک «Innsbruck» میزبان بازی‌های المپیک زمستانی است و از این رو شهرت زیادی دارد. جمعیت این شهر به میزان 121 هزار نفر اعلام شده است. این شهر در قرن 15 مرکز مهم سیاسی اروپا به شمار می‌رفت.
کلاگن‌فورت «Klagenfurt» از دیگر شهرهای بزرگ کشور اتریش است که در ایالت کرنتن «Carinthia» قرار دارد. این شهر توسط مناطق جنگلی و کوهستانی محاصره شده است.
زانکت پولتن «Saint Pölten» دقیقاً در مجاورت کوه های آلپ قرار دارد و اغلب دارای آب‌وهوای بارانی است.
برگنتس «Bregenz» یک شهر دانشگاهی در این کشور است که بهترین گزینه برای دریافت ویزای تحصیلی است.

 

راهنمای کامل کشور اتریش

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اتریش

جمعیت ایرانی که در کشور اتریش و شهر وین زندگی می‌کنند، به‌ طور روزانه در حال افزایش هستند، این‌طور که شواهد نشان می‌دهد؛ این کشور فضای کاری بسیار عالی برای ایرانیان فراهم ساخته است و به‌ طوری‌ که بیش از ۵۰۰ شرکت در ایران دارای شعبه در اتریش هستند در شهر وین به‌طور کلی دارای فضای کاری خدماتی بسیار گسترده‌ای است؛ شرکت‌های صنعتی در کشور اتریش در سال‌های اخیر نسبت به سال‌های گذشته با رشد ۷۱٪ همراه بوده‌اند که نشان می‌دهد که پتانسیل درآمدزایی در این کشور بیشتر شده است و میزان مهاجرت از ایران به کشور اتریش در سال ۲۰۱۸ در حدود ۲۱٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و این درحالی است که در سال ۲۰۱۵ یک توقف ۱۱٪ درزمینه‌ی مهاجرت از ایران به کشور اتریش صورت گرفته بود که بهتر است بدانید که شهر وین توانسته رتبه خود را درزمینه‌ی ثبت شرکت برای اتباع خارجی در وضعیت نرمال قرار دهد.


عجایب اتریش

یکی از دیدنی‌های بسیار جالب و البته عجیب در کشور اتریش صومعه ملک ابی «Melk Abbey» است، این صومعه در بالای یک صخره غول‌ پیکر قرار دارد و دقیقاً بر آب‌های دانوب «Danube River» قرار گرفته است و فضای این صومعه بسیار آرامش‌ بخش و در عین‌ حال خوف انگیز است، این مکان اوج شکوفایی موسیقی و هنر لیبرال بوده است.
اپرای ملی وین «Vienna State Opera» از دیگر عجایب کشور اتریش محسوب می‌شود، این فضا بسیار خیره‌کننده است؛ به‌طوری‌که یکی از بهترین مکان‌های دیدنی در سال‌ های اخیر محسوب می‌شود و بهتر است بدانید ارکستر این مرکز در کل دنیا شناخته شده است.
کاخ سلطنتی هافبورگ در شهر وین قرار دارد. این قلعه اقامتگاه زمستانی خاندان هافبورگ «The Hofburg» محسوب می‌شود؛ این اقامتگاه تابستانی به‌نوبۀ خود بسیار ارزشمند است.
اگر دوست دارید یکی از مشهورترین مکان‌های برجسته در کشور اتریش را بازدید کنید، به سراغ کوچه‌پس‌کوچه‌های آلتستادتس بروید و این مکان جذاب دارای خانه‌های بسیار دیدنی و خاص است و از هزاران کاشی مسی طلا کاری شده برای بناهای مهم استفاده‌شده است.

 

راهنمای کامل کشور اتریش

خلاصه تاریخ اتریش

از نیمه دوم قرن دوم بعد از میلاد، شاهد تاخت‌وتاز قبایل ژرمن‌ها بر رومی‌ها ‌بوده‌اند که قصد داشته‌اند تا قلمرو خود را گسترش دهند. در سال 800 میلادی، شارلمانی «Charlemagne» پادشاه فرانک‌ها که بعدها امپراتور مقدس روم شد، قلمرویی در دره دانوب «Danube» ایجاد کرده است. در سال 1996 اسم «اطاریش» برای این منطقه انتخاب شده است که ریشه کلمه اتریش محسوب شده و به زبان آلمانی است. آغاز حکومت هابسبورگ «Habsburg» در حدود صد سال پس از رودلف یکم «Rudolf I of Germany» است؛ به‌ طوری‌ که او آغازگر ششمین حکومت در کشور اتریش بود. او در کاخ سلطنتی وین قلمرو داشت. در حال حاضر این کاخ تبدیل به موزه گنجینه و موزه سیاسی شده است که برای افرادی که قصد دارند تاریخ این کشور را مرور کنند، یک گزینه بسیار عالی است. در سال ۱۶۸۳ ترک‌های لهستان، ونیز و روسیه را تهدید کردند و این کشورها برای دفع تهدید مجبور به پیوستن به امپراتوری هابسبورگ شده‌اند. در سال ۱۹۶۰ فرماندهی نیروی سلطنتی به شخصی به نام «یوجین ساووی» اعطا شده است.


خلاصه ای از جغرافیای اتریش

اتریش یک کشور بسیار زیبا در قاره اروپا محسوب می‌شود، طبیعت بکر این کشور و همین‌طور دره‌های عمیق آن سبب شده است که در ذهن‌ها نقش بندد. معماری تاریخی ساختمان‌ها و جذابیت‌های شهری در این کشور بسیار مشهور است و اتریش مشهور به کشور موسیقی است و افرادی که به این کشور می‌روند، می‌توانند از دوچرخه‌سواری در کوهستان‌های خارق‌العاده لذت ببرند، در دل طبیعت پیاده‌روی کنند و همین‌طور از اسکی‌بازی بر روی برف‌ها لذت ببرند.
آب‌وهوای کشور اتریش معتدل اقیانوسی است؛ به‌طوری‌که اغلب دارای تابستان‌های گرم است و دما به ۳۵ درجه هم نمی‌رسد و این کشور دارای زمستان‌های بسیار سرد است و تابستان‌های گرم دارد، مناطق کوهستانی مانند آلپ «Alps» آب‌وهوای مرطوب دارد و بارش زیاد در این منطقه دیده می‌شود. زمستان بهترین فصل برای ورزش‌های زمستانی در این کشور محسوب می‌شود؛ فستیوال‌های مختلفی در کشور اتریش برگزار می‌شود و اکثر توریست‌ها سعی می‌کنند در دوره فستیوال‌ها «Festival» به این کشور سفر کنند. بهترین فصل برای سفر به این کشور بهار است و پاییز کشور اتریش بسیار زیبا است اما بادهای سوزناکی دارد.
لازم به ذکر است که پوشش گیاهی در برخی از ایالت‌های کشور اتریش در وضعیت نرمالی قرار دارد و این‌طور که شواهد نشان می‌دهد، این کشور در لیست کشورهای امن قرار دارد.

 

راهنمای کامل کشور اتریش

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اتریش

هربرت فون کارایان «Herbert von Karajan» موسیقی‌دان برجسته اتریشی محسوب می‌شود، وی نابغه بزرگ موسیقی است و آموختن را از سن ۵ سالگی آغاز کرده است.
ژان اشتراوس «Leo Strauss» دومین رهبر ارکستر لایز بود و نبوغ بالای او در موسیقی رقص به همه ثابت شده است، وی توانست ارکستر تشکیل دهد و موسیقی‌های بسیار مشهور در دنیا به دست او نواخته شده است.
ریشارد اشتراوس «Richard Strauss» پسر ژان بود که در وین به دنیا آمد، او درزمینۀ آهنگ‌سازی در درجه بالایی قرار دارد؛ به‌ طوری‌ که مدیریت ارکستر را به عهده گرفته و همچنین سال‌ها درزمینۀ موسیقی فعالیت کرده است؛ به‌طوری‌که توانست یک سمفونی تلفیقی بسیار ارزشمند را ابداع نماید.
آلبان برگ «Alban Berg» یک آهنگ‌ساز اتریشی بسیار مشهور است و شاگرد آرنولد شونبرگ «Arnold Schoenberg» بوده است و به‌نوعی دارای سبک‌های عجیب‌وغریبی برای خود است، همچنین او درزمینۀ ویولن «Violin» رتبه خوبی دارد.
ولفگانگ آمادئوس موتسارت «Wolfgang Amadeus Mozart» یکی از بزرگ‌ترین نابغه‌های موسیقی در جهان به شمار می‌آید، وی در ۴ سالگی به موسیقی علاقه‌مند شد و در سن ۵ سالگی در یک مسابقه کمدی شرکت کرد و توانست به رتبه خوبی دست یابد. او در سن ۱۳ سالگی به مدیریت موسیقی مذهبی کلیسای ارفلینا دست یافت.


کشورها و مناطق وابسته اتریش

کشور اتریش از سمت شمال با آلمان «Germany» و جمهوری چک «Czechia» هم‌مرز است، همسایگان شرقی آن اسلواکی «Slovakia» و مجارستان «Hungary» هستند و از سمت جنوب با ایتالیا «Italy» و اسلوونی «Slovenia» مرز مشترک دارد و از سمت غرب با سوئیس «Switzerland» هم‌مرز است؛ این کشور درزمینۀ اقتصادی با آلمان و ایتالیا بسیار وابستگی دارد به‌ طوری‌ که خیلی از قانون‌های صادراتی کشور اتریش و آلمان یکسان است و زبان کشور اتریش آلمانی است و مردم فرهنگی مشابه با مردم آلمان دارند.


فرهنگ مردم اتریش

مردم کشور اتریش کمی خشک و رسمی هستند اما هرگز نمی‌توان منکر مهربانی آن‌ها شد، این افراد در عقاید خود میانه‌رو هستند و رفتارهای دوستانه آن‌ها نیز در وضعیت رسمی دیده می‌شود؛ عموماً آرام صحبت می‌کنند و بسیار خوش‌رفتار هستند و احترام به قانون در این کشور بسیار مهم است، مردم شهر وین محافظه‌کار هستند و سعی می‌کنند به سنت‌ها پایبند باشند. به‌ طور کلی حس شوخ‌ طبعی در این افراد نسبت به سایر کشورها کمتر است. مردم شهر وین به خانواده خود بسیار اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند آخر هفته را در کنار هم بگذرانند و شام را دورهم می‌خورند، آن‌ها برای پدربزرگ و مادربزرگ خود نیز احترام خاصی قائل می‌شوند و عاشق گردش در طبیعت هستند و یک فضای دوستانه بین آن‌ها حاکم است.

آقایان کشور اتریش عموماً لباس‌های عجیب اما زیبا به تن می‌کنند؛ این افراد کلاه‌های جالبی از جنس مخمل دارند و استفاده از رنگ قهوه‌ای روشن در لباس‌هایشان یک امر طبیعی است. تابستان‌ها شلوارک به تن دارند و عموماً از بندهای فیت کننده لباس استفاده می‌کنند. در ارتباط با مردم در وضعیت نرمال قرار داند، با توریسم‌ها رفتار رسمی دارند اما هرگز بی‌احترامی نمی‌کنند؛ اما شاید نتوانید ازنظرِ آدرس روی مردم اتریش حساب کنید. مردم شهر وین پایتخت اتریش همیشه آرام هستند و اصول همسایگی را به‌طور کامل رعایت می‌کنند. بهتر است بدانید برای ورود به خانه باید کفش خود را درآورید و این روال همانند ایران در نظر گرفته شده است. عموماً روابط خودمانی مربوط به داخل خانه افراد است و بیرون از خانه رسمی‌تر هستند. لباس‌های مردم این کشور هرگز جنبه خودنمایی ندارد؛ اما اصول سفت و سختی در انتخاب لباس بر اساس مناسبت‌های مختلف دارند، به‌عنوانِ‌مثال برای تئاتر و کنسرت‌ها از لباس‌های رسمی استفاده می‌کنند و دست دادن محکم در زمان احوالپرسی در این کشور بسیار مرسوم است؛ حجاب نیز در کشور اتریش و شهر وین آزاد است.

پیشرفت در اتریش

بهتر است بدانید وین «Vienna» که مشهورترین شهر اتریش است، روزبه‌روز درزمینهٔ اقتصاد و صنعت در حال رشد است؛ به‌طوری‌که مشاهده ‌شده است این شهر دارای فضای رشد بسیار قدرتمندی درزمینهٔ خدمات است و باید گفت که به‌طورکلی اقتصاد کشور اتریش مثال‌زدنی است. وین طی سال‌های اخیر و درزمینهٔ علم نیز توانسته است به رشد بسیار خوبی دست یابد؛ به‌طوری‌که مهندسان کامپیوتر اغلب توانسته‌اند فضای برنامه‌ نویسی بسیار مدرنی را در کشور اتریش ایجاد نمایند؛ دانشگاه‌های کشور اتریش روزبه‌روز در حال پیشرفت هستند و این موضوع به‌نوبۀ خود از دیگر مزایای آن محسوب می‌شود. قیمت یورو «€» در کشور اتریش طبق استانداردهای جهانی مشخص می‌شود.


قوانین عمومی در اتریش

  • پرچم کشور اتریش یکی از قدیمی و با قدمت‌ترین پرچم‌های دنیا محسوب می‌شود که اجازۀ تغییر رنگ آن از ابتدا تا به امروز داده نشده است.
  • در کشور اتریش اجازه ندارید در طول روز در خیابان موسیقی بنوازید؛ مگر اینکه مجوز داشته باشید.
  • اگر به مردم کشور اتریش بیش‌ازحد لبخند بزنید به شما مشکوک می‌شوند.
  • رانندگی در کشور اتریش با قوانین عجیب‌وغریبی همراه است.
  • در کشور اتریش اجازه ساخت خانه‌های کروی شکل وجود ندارد این قانون از سال 2000 اعلام شده است.
  • در کشور اتریش حق ندارید با صدای بلند صحبت کنید و داد بزنید.
نظرات کاربران ( 0 نظر )
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام