menusearch
dtz-travel.com

ویزای تحصیلی ایتالیا

تقویم
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲
جستجو
هدر سایت

ویزای تحصیلی ایتالیا

(0)
(0)
اشتراک خبر در شبکه های اجتماعی اشتراک
تاریخ درج خبر شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
تعداد بازدید خبر 863
ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

مباحثی که در این نوشتار بررسی می‌گردد:

 • شرایط تحصیل در ایتالیا
 • تحصیل در مدارس ایتالیا
 • مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقطع کارشناسی
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا
 • تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی
 • لیست دانشگاه های ایتالیا
 • هزینه تحصیل در ایتالیا
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و بورسیه تحصیلی
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و زمان اعزام دانشجو به ایتالیا
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و اقامت در ایتالیا
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و بررسی ویزای همراه

ویزای تحصیلی ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا یکی از مباحث مورد سوال افراد است که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم؛ ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا، کشوری است که در اروپای جنوبی واقع شده است و پایتخت این کشور شهر تاریخی رم است. ایتالیا به دلیل شکل قلمرو آن به کشور چکمه معروف است، جمعیت آن بیشتر از ۶۰ میلیون نفر و مساحت آن ۳۰۱۳۴۰ کیلومتر مربع است. ایتالیا یکی از قدرت های اصلی اقتصاد جهان و هشتمین کشور اقتصادی بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. واحد پول ایتالیا یورو و زبان آنها ایتالیایی است.

از جمله صنایع مهم ایتالیا می‌توان به صنایع فلزکاری، وسایل نقلیه، مواد غذایی و مشروبات اشاره کرد، هرساله به طور میانگین حدود ۶۰ میلیون گردشگر خارجی از ایتالیا بازدید می‌کنند و از این نظر پنجمین کشور پر بازدید در جهان است. از جمله جاذبه های گردشگری ایتالیا می‌توان به شهر ورونا، تروی، جزیره لاپلوسا، کلیسای دی سن فرانسسکو و…. اشاره کرد؛ حدود ۵/۵℅ از تولید داخلی کشور ایتالیا را گردشگری به خود اختصاص می‌دهد و همچنین باید ذکر شود که به دلیل وجود تعداد دانشگاه ها و مراکز علمی موجود در این کشور، ایتالیا می‌تواند مقصد خوبی برای ادامه تحصیل باشد.

تحصیل در مدارس ایتالیا

تحصیل و اعزام دانش آموز به ایتالیا همانند تمامی کشورهای اروپایی در تمامی سنین امکان پذیر است، اما برای تحصیل در ایتالیا متقاضیان باید شرایطی داشته باشند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

در ایتالیا از سن 3 سالگی مقطع تحصیلی به صورت اختیاری شروع و از سن 6 سالگی تحصیل اجباری شروع می‌شود. دوره راهنمایی از سن 11 سالگی شروع و تا سن 14 سالگی ادامه دارد. دوره دبیرستان از سن 15 سالگی شروع می‌شود و 5 سال طول می‌کشد. جالب است بدانید که تنها 2 سال از دوره دبیرستان در این کشور اجباری است و مدت زمان تحصیل در ایتالیا در رشته های فنی، کلاسیک، هنر و علمی با هم متفاوت است و افراد در هر رشته ای پس از تحصیل در پایان باید در آزمون شرکت کرده و پس از کسب موفقیت در آزمون می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

 

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در مقطع کارشناسی

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع کارشناسی یکی از گزینه های جذاب و پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور است و متقاضیان برای تحصیل در این مقطع باید مدارک دیپلم و همچنین پیش دانشگاهی خود را ارائه نموده تا بتوانند موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا گردند؛ در ایتالیا برای ورود به بسیاری از رشته ها نیاز به آزمون ورودی است ولی برای تعدادی از رشته ها نیز در مقطع کارشناسی نیاز به آزمون نیست، در دانشگاه های این کشور رشته های بسیاری برای این مقطع ارائه می‌گردد. تحصیل در این دوره هم به زبان انگلیسی و هم به زبانی ایتالیایی است و در سال های اخیر تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور رو به افزایش بوده است و نکته حائز اهمیت این است که روش دیگری نیز برای علاقمندان به تحصیل در ایتالیا وجود دارد، سفارت ایتالیا در ایران هر ساله کلاس زبان ایتالیایی برگزار می‌کند که در آن سه کتاب (Expressd) در طول دوره تدریس می‌شود. به صورت کلی اگر دانشجو 90 درصد نمرات را در با موفقیت کسب کند، برای اخذ پذیرش و ویزای ایتالیا به سفارت معرفی می‌شود.

 

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد
امکان ادامه تحصیل رایگان و یا با هزینه بسیار کم در مقطع کارشناسی ارشد؛ در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور همانند ایران، 2 سال است، این امکان برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد که بتوانند با 20 ساعت کار پاره وقت در هفته و درآمد میانگین 8 تا10 یورو به ازای هرساعت کار، بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند و نکته قابل ذکر دیگر این است که اکثر دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور پذیرش می‌شوند معمولا موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نیز می‌شوند که در خصوص اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا در ادامه مقاله توضیح داده ایم.

 

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا
مقطع دکترا در ایتالیا 4 سال طول می‌کشد. دانشجویان در این مقطع عموما تحت همکاری با استاد راهنما در یک پروژه تحقیقاتی در چارجوب و قوانین دانشگاه فعالیت می‌کنند.

دانشجویان جهت اخذ مدرک دکترا باید حداقل پایان نامه ای ارائه نمایند که تعداد کلمات آن بیش از 100 هزار کلمه باشد، سپس باید در برابر کمیته مربوطه از پایان نامه خود دفاع کنند؛ تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا در مقطع دکترا به طور معمول به زبان ایتالیایی ارائه می‌گردد، با این حال برخی از برنامه ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و دانشجویان بین الملل می‌توانند از این طریق به تحصیل ادامه دهند. دانشجویان مقطع دکترا در کشور ایتالیا هفته ای 30 ساعت اجازه کار دارند.

تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا به زبان های ایتالیایی و انگلیسی امکان پذیر است. برخی از دانشگاه های ایتالیا قدمت و رنک بالایی دارند و کورس های زیادی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. در حال حاضر بیش از 500 کورس به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایتالیا برگزار می‌شود و هر سال به این تعداد افزوده می‌شود. بسیاری از افراد با زبان انگلیسی آشنایی دارند به همین دلیل تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی محبوبیت بیشتری دارد. برای پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا باید مدرک زبان انگلیسی معتبر ارائه دهید. آزمون های انگلیسی که برای دانشگاه های ایتالیا معتبر است شامل موارد زیر است:

 • PTE Academic
 • TOEFL
 • TOEIC
 • IELTS
 • C1 Advanced or C2 Proficiency

لیست دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های کشور ایتالیا جزء قدیمی ترین دانشگاه های اروپا می‌باشند و معمولاً از رده بالایی در رده بندی های بین المللی برخوردار هستند؛ در ادامه لیست دانشگاه ها و رنکینگ آنها نشان داده شده است و یکی از معروف ترین دانشگاه های ایتالیا را معرفی کرده ایم.

دانشگاه تورین ایتالیا - UNIVERSITY OF TURIN
دانشگاه تورین یکی از دانشگاه های قدیمی ایتالیا است که در شهر تورین واقع شده است. اکثر رشته ها در این دانشگاه به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود و برای پذیرش باید مدرک B2 زبان ایتالیایی ارائه دهید. برخی از رشته مانند حقوق بین الملل، پزشکی و مدیریت کسب و کار به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شوند. پذیرش دانشجویان در دانشگاه تورین در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا صورت می‌گیرد. در رشته هایی مانند حقوق، دامپزشکی و داروسازی می‌توان در دوره های پیوسته لیسانس و فوق لیسانس پذیرش گرفت. برای گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه تورین باید در آزمون ورودی که این دانشگاه به طور سالیانه برگزار می‌کند شرکت کنید. شهریه تحصیل در این دانشگاه برای مقطع لیسانس مبلغ 1،500 دلار آمریکا و در مقطع فوق لیسانس 1،150 دلار آمریکا است؛ این مبالغ ممکن است با توجه به کشوری که دانشجویان زندگی می‌کنند متغیر باشد. علارغم شهریه پایین، بورسیه های متنوعی نیز می‌توان در این دانشگاه کسب کرد. بورسیه وزارت امور خارجه ایتالیا از معروف ترین بورسیه ها است که به دانشجویان بین المللی اعطا می‌شود. بورسیه های متنوع دیگری نیز وجود دارد که بر اساس میزان درآمد خانواده دانشجو یا نمرات و رزومه دانشجویان اعطا می‌شود.

 

نام دانشگاه رنکینگ جهانی
دانشکده مطالعات پیشرفته—پیزا sant’Anna149
Scuola Normale superiore di pisa152
دانشگاه بولونیا 168
دانشگاه پادوا۲۰۱-۲۵۰
دانشگاه ویتا۲۰۱-۲۵۰
دانشگاه ساپینزا روم۲۵۱-۳۰۰
دانشگاه میلان ۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه پلی تکنیک میلان۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه ترنتو۳۰۱-۳۵۰
دانشگاه فلورانس۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه ناپل فدریکو دوم۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه پروا۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه پیزا۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه سالرنو۳۵۱-۴۰۰
دانشگاه باری آلدو مورو۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه فرارا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه آزاد بوزن– بولزانو۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه جنوا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه میلان– بیکوکا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه مودنا و رجیوامیلیا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه پاویا۴۰۱-۵۰۰
دانشگاه پلی تکنیک باری۴۰۱-۵۰۰

هزینه تحصیل در ایتالیا

میزان شهریه سالانه در مقاطع و دانشگاه و شهرهای مختلف ایتالیا متغیر است؛ هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا، بیش از 1،000 یورو در سال است و به صورت کلی هزینه تحصیل دانشجویان غیر اروپایی از اروپایی ها بیشتر است و معمولا هزینه تحصیل دانشجویان براساس شرایط مالی والدین آنها تعیین می‌گردد.

مانند اغلب کشورهای اروپایی در ایتالیا هم دانشگاه های خصوصی هزینه دریافت می‌کنند و شهریه این نوع دانشگاه ها از دانشگاه های دولتی بیشتر است و میانگین شهریه در دانشگاه های خصوصی از ۶ هزار تا ۲۰ هزار یورو در سال متغیر است دانشجویان موظف هستند که این مبلغ را در روز ثبت نام خود به دانشگاه پرداخت کنند. در صورتی که با بورسیه تحصیلی دانشجویان توافق شود، کل هزینه پرداختی آنها به دانشگاه در سال دوم تحصیلی به وی استرداد می‌شود.

 

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا به همراه بورسیه تحصیلی
بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد، که از جمله‌ آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بورسیه دانشگاه بولونیا
این بورسیه هم شامل مقطع کارشناسی هم کارشناسی ارشد می‌شود که در مقطع کارشناسی ۵ دانشجو و در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ دانشجو را ساپورت می‌کند.

بورسیه دانشگاه BOCCONI در میلان
این دانشگاه هم به دانشجویان کارشناسی و هم کارشناسی ارشد بورسیه می‌دهد.

 

تعداد بورسیه ها در مقطع کارشناسی ارشد به نسبت مقطع کارشناسی بیشتر می‌شود. بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد شامل موارد زیر است.

بورسیه دانشگاه پاویا
این دانشگاه به ۵ نفر از دانشجویان بین المللی که از کشورهای درحال توسعه با درآمد کم می‌باشند بورسیه ارائه می‌کند. رشته های مورد قبول دانشگاه پاویا شامل رشته اتوماسیون صنعتی، مهندسی الکترونیک، مالی، اقتصادی، مهندسی، تجارت بین الملل، ژنتیک، سیاست جهانی، زیست سلولی و مولکولی و روابط بین المللی است.

بورسیه دولتی ایتالیا
در مقطع کارشناسی ارشد رشته های هنر، موزیک و رقص را ارائه می‌دهد و در مقطع دکتری رشته هایی نظیر سوپروایزر، زیان ایتالیایی و کورس های فرهنگی را ارائه می‌دهد.

 

دانشجویان مقطع دکتری نیز می‌توانند از بورسیه تحصیلی در ایتالیا استفاده نمایند که به دو مورد در ادامه اشاره شده است.

بورسیه دانشگاه PIEDMONT
این دانشگاه به دانشجویان دکتری بورسیه می‌دهد که رشته آنها در ارتباط با NAMPT داخل و خارج سلول است.

بورسیه دانشگاه GRAN SASSO
این بورسیه به دانشجویان مقطع دکتری در رشته هایی نظیر علوم طبیعی، علوم کامپیوتر، مطالعات شهری، علوم منطقه ای و ریاضی ارائه می‌شود نکته قابل ذکر این است که اگر متقاضی بورسیه ای را قبلا دریافت کرده دیگر نمی‌تواند برای این بورسیه اقدام نماید.

 

بورسیه های دیگری نیز توسط دانشگاه ها در نظر گرفته شده است که این نوع از بورسیه ها معمولا پس از بررسی شرایط فرد اعطا می‌شود. منظور از شرایط به صورت کلی رزومه، مقاله های متقاضی، سطح زبان، معدل و دانش متقاضی است. این نوع بورسیه معمولا کمتر برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه می‌گردد و بیشتر مختص مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. میزان هزینه ای که در هر ماه برای دانشجوی مقطع دکترا در نظر گرفته شده است 1،200 یورو است.

مدارک لازم جهت اعزام دانشجو به ایتالیا به همراه بورسیه در زیر بررسی شده است.

 • مدارک شناسایی متقاضی به همراه ترجمه
 • مدارک شناسایی ترجمه شده پدر متقاضی
 • مدارک تمکن مالی پدر متقاضی نیز باید ترجمه شود.
 • در ماه های آگوست تا سپتامبر متقاضیان باید فرم دریافت بورسیه را به صورت آنلاین تکمیل و ارسال کنند.
 • مدارک محل سکونت نیز باید ترجمه گردد.
 • به صورت کلی متقاضیان تحصیل در ایتالیا تا سن 35 سالگی شانس دریافت بورسیه دارند.
 • تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و مدارک مورد نیاز
 • برای اخذ ویزای تحصیلی در سفارت ایتالیا در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دوره های تخصصی مدارک مورد نیاز به شرح زیر است.
 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات ترجمه شده به زبان ایتالیایی با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه
 • ترجمه مدرک کارشناسی (و کارشناسی ارشد برای متقاضیان مقطع دکتری) به همراه ریز نمرات به زبان ایتالیایی با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه
 • ترجمه شناسنامه به زبان ایتالیایی
 • فرم A پر شده جهت رشته و دانشگاه پذیرفته شده (تنها برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • گواهی های زبان انگلیسی جهت رشته های انگلیسی زبان در سطح B2 و یا گذراندن حداقل دو سال دانشگاهی در یکی از مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی و گواهی زبان B1 جهت رشته های ایتالیایی زبان
 • شرح دروس اخذ شده دوره کارشناسی (تنها برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد در صورت درخواست دانشگاه) به زبان ایتالیایی یا انگلیسی
 • نامه ارزشیابی تحصیلی سفارت ایتالیا در کشور صادر کننده مدرک جهت متقاضیانی که در کشوری به غیر از کشور صادر کننده مدرک تحصیلی تقاضای ویزا می‌دهند.
 • 5 قطعه عکس 3.5 در 4.5 سانتی متر رنگی و پشت نویسی شده به زبان انگلیسی
 • اصل گذرنامه
 • دو نسخه از پذیرش دانشگاه
 • فرم پر شده درخواست روادید
 • رزرو بلیط به ایتالیا
 • رزرو هتل از اولین روز تاریخ بلیط تا حداقل 20 روز اول اقامت
 • نامه تمکن مالی بانکی به نام شخص دانشجو و یا یکی از والدین دانشجو با حداقل موجودی حساب معادل مبلغ 5،800 یورو به ازای هر یک سال تحصیلی در ایتالیا. در مقطع کارشناسی و دکتری با طول دوره سه سال این مبلغ 17،400 یورو، در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله معادل 11،600 یورو، در مقطع کارشناسی پیوسته پنج ساله معادل 29،000 یورو، در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته شش ساله معادل 34،800 یورو و دوره های تخصصی یک ساله معادل 5،800 یورو
 • پرینت حساب بانکی سه ماهه حامی مالی متقاضی
 • دو نسخه کپی از صفحه اول پاسپورت و پذیرش به همراه یک نسخه کپی از کلیه مدارک تحصیلی به همراه کپی از صفحات فارسی
 • مبلغ 50 یورو هزینه بررسی مدارک ویزای تحصیلی

توجه داشته باشید که سفارتخانه های ایتالیا در کشورهای مختلف ممکن است مدارک مالی اضافه بر موارد ذکر شده را براساس قوانین داخلی خود درخواست کنند.

 

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و زمان اعزام دانشجو به ایتالیا
تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا براساس دانشگاه و مقاطع تحصیلی زمان های مشخصی دارد و به طور کلی چنانچه قصد تحصیل در ایتالیا را دارید می‌توانید از ماه های سپتامبر تا ژوئن درخواست های خود را ارائه کنید؛ لازم به ذکر است که شروع تحصیل در ایتالیا از ماه سپتامبر است و همچنین دانشجویانی که برای مقطع دکترا قصد اقدام دارند باید در نظر داشته باشند که پذیرش در این مقطع نیز در سال 1 بار انجام می‌پذیرد و باید در ماه های مارس تا دسامبر درخواست خود را ارائه کنند.

 

تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و اقامت پس از تحصیل در ایتالیا
اخذ اقامت در ایتالیا منوط به پیدا کردن کار است. در صورتی که متقاضی پس از تحصیل بتواند کار پیدا کند و به صورت رسمی قرارداد کاری با یک کارفرما امضا کند می‌تواند پس از ۵ سال اقامت کاری در این کشور، اقامت دائمی ایتالیا را اخذ نماید و پس از آن درخواست پاسپورت و تابعیت ایتالیایی نماید. از جمله مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت در ایتالیا می‌توان به مدارک هویتی معتبر، ۲ قطعه عکس، اثبات داشتن اقامت قانونی در ایتالیا، اثبات درآمد مالی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت اقامت در ایتالیا، گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه بیمه نامه و گواهی وضعیت تاهل اشاره کرد.

یکی از معایبی که می‌توان برای تحصیل به ایتالیا عنوان کرد، نرخ بیکاری بالا در این کشور است و این امر سبب شده است که دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیلات خود برای یافتن کار با مشکل مواجه شوند و شانس کمی برای کار پس از تحصیل در ایتالیا داشته باشند و در نهایت نتوانند اقامت خود را در ایتالیا تمدید نمایند.


تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا و بررسی ویزای همراه

امکان پیوستن همراه به دانشجو به طور همزمان وجود ندارد و همراه می‌تواند با ویزای توریستی برای مدت محدودی در کنار دانشجو باشد و برای ویزای همراه، دانشجو پس از اخذ کارت اقامت می‌تواند برای پیوستن همراه یا همراهان خود درخواست دهد.

در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز جهت ویزای همراه می‌پردازیم.

 • پاسپورت متقاضی به همراه پاسپورت همراهان
 • تکمیل فرم های مربوط به الحاق همراه
 • آدرس محل سکونت در ایتالیا
 • سند ازدواج
 • ارائه مدرک اقامت نفر اصلی
 • اثبات تمکن مالی
 • ۲ قطعه عکس

پاسخ به سوالات متداول در زمینه شرایط تحصیل در ایتالیا
آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد؟

دانشگاه های ایتالیا رایگان نیستند اما با کسب بورسیه می‌توانید در این دانشگاه ها به رایگان تحصیل کنید.

آیا امکان تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

برخی از دانشگاه ها ممکن است بدون مدرک زبان به شما پذیرش بدهند، اما به دلیل کاهش شانس دریافت ویزا توصیه نمی‌شود که بدون مدرک زبان اقدام کنید.

شرایط تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم چیست؟

دارندگان مدرک دیپلم می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرند.

آیا تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

در برخی دانشگاه و رشته ها به زبان انگلیسی نیز می‌توانید تحصیل کنید.

نظرات کاربران ( 0 نظر )
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام