menusearch
dtz-travel.com

پارک ها

تقویم
یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
جستجو
هدر سایت
پارک ملت تهران

پارک ملت تهران

پارک ملت که در سال ۱۳۵۳ به طور کامل به بهره‌ برداری رسید یکی از ده پارک برتر تهران است. اینجا تفرجگاهی مفرح و دلنشین در شمال پایتخت است که با نقش و رنگ گل ها و درختان زیبا، مجسمه های کوچک و بزرگِ مفاخر ایران، پردیس سینمایی باشکوه، زمینهای ورزشی و بازی کودکان سالهاست در خدمت هموطنان است.

این پارک به لحاظ تاریخچه و قدمت و واقع شدن در در منطقه ‌ای زیبا و خوش آب و هوا و معماری اصیل از اهمیت بالایی برخوردار است. پارک ملت یا بوستان ملت در منطقه ۳ شهرداری تهران واقع شده و با مساحت ۳۴ هکتار یکی از بوستان های بزرگ تهران محسوب می شود. طراحی آن به صورت نامنظم و به سبک پارک های انگلیسی است.
پارک ملت ۱۲۰ گونه درخت و درختچه و درخت میوه دارد و در قسمت انتهایی پارک، سینمایی چهار بعدی تاسیس شده است. روبروی این سینما، پردیس سینمایی ملت واقع شده که سازه ‌ای جالب توجه است. این سینما دارای ۵ سالن است که انتخاب فیلم مورد نظر تان را راحت تر می‌ کند.
پارک ملت بر اساس نظرسنجی، نخستین بوستانی است که شهروندان تهرانی آن را به میهمان غیر تهرانی خود معرفی می کنند.

بیشتر بخوانید
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
تعداد نطرات خبر 224
تعداد بازدید خبر 224
پارک جمشیدیه تهران

پارک جمشیدیه تهران

پارک جمشیدیه که در سال ۱۳۵۶ در شمال تهران، منطقه نیاوران احداث شده است، پارکی است تماشایی با فرشی از سنگ که می توانید در هر فصلی از سال از گردش در آن لذت ببرید. این پارک به علت واقع شدن در نزدیکی کوه‌ های شمال تهران، اولین نقطه از پایتخت است که بارش‌‌ برف و باران را هر سال تجربه میکند. معماری این پارک از سایر پارک ‌های تهران متفاوت است و آبشار مصنوعی، حوضی زیبا و همچنین چندین المان هنری تجسمی مزین آن است. با بالا رفتن از پله‌ های پشت آبشار به طبقات بالای پارک می ‌رسید و نمای شهر تهران هویدا میشود.

بیشتر بخوانید
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
تعداد نطرات خبر 171
تعداد بازدید خبر 171